SKU : DC1AD200
  • 10K Gold
  • 14K Gold
  • 18K Gold
  • Palladium - 2mm Thickness
  • Platinum
  • White
  • Yellow Gold
  • Rose Gold
  • White-Yellow-White
  • Yellow-White-Yellow
  • White-Rose-White
  • Rose-White-Rose
  • 1.60mm
  • 2.00mm
  • 4mm
  • 5mm
  • 6mm
  • 7mm
  • 8mm
  • Same As Picture
  • Shiny / High Polish
  • Soft Brush
  • Mixed Brush
  • Sand Stone
  • Satin
  • Matte
  • Hammered
Your Price
Reviews
Designer wedding band is 6mm wide and comfort fit which is crafted using extra metal to make the inside of the band slightly domed, resulting in a very comfortable fit.The ring is Satin & Shiny finish. Manufactured in our facility in New York Diamond District. Available in different metals, widths, thicknesses, colors, color combinations and finishings.
Additional Information
SKU DC1AD200
Most Popular Width 6.00mm